jok.lt

Pradžia Jojimas Laisvalaikis su žirgais
Laisvalaikis su žirgais Spausdinti El. paštas
Straipsnis
Laisvalaikis su žirgais
Jojimas – (ne)brangus malonumas

Jojimas – (ne)brangus malonumas

argaiv1916

Daugumos nuomone, joti yra labai brangu. Iš tiesų yra ne visai taip. Joti gali būti brangu arba labai pigu. Kaip ir visur. Jeigu ketinama privačiame žirgyne laikyti nuosavą grynaveislį žirgą, rengtis naujausių kolekcijų madingais jojimo drabužiais ir tik retkarčiais atvykti pajodinėti, tuomet tai bus brangu. Jeigu nusiperkamas jojimo abonentas, jeigu pačiam patikima pasiruošti žirgą, jeigu nesibodima šiek tiek padirbėti ruošiant gardą – tuomet tai gali būti labai pigu.

Paprastai niekad nesėdėję balne žmonės nusiperka atskirą jojimo pamoką. Jų kainos kartu su treneriu svyruoja nuo 30 iki 70 litų už valandą. Vienur žirgą tenka pasiruošti patiems ar su trenerio pagalba, kitur belieka atvykus tik sėsti į balną. Jeigu žmogus susidomi jojimu, jei jam patinka treneris, žirgas, žirgyno aplinka, paprastai susitariama dėl abonemento, t.y. keleto pamokų išankstinio užsakymo. Tai yra ir žymiai pigiau, ir patogiau. Žirgynai taiko įvairius abonemento skaičiavimo būdus, tačiau apytiksliai 8-10 kartų abonementas kainuoja 150-300 Lt. Pramokus joti, kai trenerio paslaugos jau nebereikalingos ar mažiau reikalingos, kai išmokstama pasiruošti žirgą, joti kainuoja dar pigiau. O jeigu yra noro laikas nuo laiko padirbėti žirgyne, pavarinėti arklius, padėti šeimininkams, galima susitarti pajodinėti ir visai nemokamai.

Rimtai susidomėjus jojimu, anksčiau ar vėliau atsiranda noras turėti nuosavą žirgą. Svetimas žirgas, kad ir koks puikus bebūtų, neprilygs nuosavam. Nuolat jodinėjat nuosavu žirgu, skiriant jam pakankamai dėmesio, ilgainiui tarp žirgo ir jo savininko užsimezga glaudus ryšys. Tiek žirgas, tiek raitelis ilgainiui perpranta vienas kito charakterį, išmoksta atpažinti nuotaikas, žino ko galima vienas iš kito tikėtis. Kitaip sakant, žirgas ir jo savininkas tampa partneriais. Nuolatinis rūpinimais savo žirgu, jo treniravimas, jojimas ir apskritai buvimas kartu įneša ramybės, pastovumo ir tikrumo į šiandieninį chaotišką gyvenimo ritmą.

Turizmui ar neprofesionaliam jojimui (ne varžyboms) skirtą žirgą galima įsigyti nuo kelių tūkstančių litų. Galima pirkti kumeliuką ir jį palaipsniui treniruoti, galima įsigyti jau pagyvenusį ir nebetinkamą profesionaliam sportui žirgą. Dažnai gana nebrangiai galima nupirkti puikų žirgą, kuris dėl fizinių duomenų ar charakterio netinka sportinėms varžyboms. Toks žirgas gali būti puikus partneris laisvalaikio jodinėjimui. Geriausia ieškoti ramaus charakterio, paklusnaus, lengvai valdomo žirgo.

Dauguma žirgynų priima svetimus žirgus. Žirgo laikymo kaina su pašarais svyruoja nuo 300 iki 600 Lt per mėnesį. Be abejo, galima rasti ir pigiau, ir brangiau. Kaina priklauso nuo žirgyno ir žirgo laikymo sąlygų, nuo to, kas perka pašarus, nuo žirgo treniravimo ir panašiai. Visada galima tartis su žirgynų savininkais ir rasti visiems prieinamą kompromisą. 

Įsigyti nuosavą žirgą rekomenduotume tik tiems, kurie jau pramoko joti, pamėgo šį sportą, kurie supranta, kokią atsakomybę prisiima. Bet koks nuosavas augintinis reikalauja ne tik papildomų išlaidų, bet, kas dar svarbiau, jūsų laiko, dėmesio ir rūpinimosi juo. Todėl būtina tinkamai pasverti savo finansines ir kitas galimybes. Tačiau jei jau įsigijote ar pasiryžote įsigyti nuosavą žirgą, rūpinkitės juo su meile. O visus rūpesčius atpirks jūsų nuosavo žirgo džiaugsmas jums pasirodžius žirgyne, malonus jojimas, primenantis pasivaikščiojimą su geru draugu, ar galimybė pradžiuginti savo augintinį obuoliu, morka ar gabalėliu cukraus...

Naujai atrastas senas sportas

Dažnam lietuviui atrodo, kad jodinėjimas tėra užsieniečių ar verslininkų bei ambasadorių pramoga. Daugelis mano, kad Lietuvoje jodinėti nėra kur, kad tai labai brangu. Tiesa ta, kad Lietuvoje jodinėja nemažai žmonių. Aišku, dar negalim lygintis su skandinavais, vokiečiais ar anglais, tačiau Lietuvoje kasmet randasi vis daugiau ir daugiau jojimo entuziastų. Ypatingai džiugina šeimos, kurios kartu joti atvyksta su vaikais. Dažnai tėvai prie žirgų pradeda pratinti vaikučius nuo 2-3 metų amžiaus. Vėliau pasakoja, kad šiems kiekvienas važiavimas į žirgyną tampa tikra švente.

Kol pats nesusidomi jojimu, iš tiesų gali pasirodyti, kad Lietuvoje toks sportas iš tiesų neegzistuoja. Tačiau pradėjus domėtis, paaiškėja kitkas. Įsikalbėjus dažnai tenka išgirsti „O! Aš irgi buvau pajodinėti“ arba „Kaip puiku! Labai norėčiau pamėginti.“ Ir dar neteko išgirsti atsakymo, kad „tai visiškai neįdomu“.

Apie jojimą svajoja daugelis, tačiau dauguma vis nedrįsta pamėginti. Kiekvienas naujas dalykas yra kažkiek baugus. Kaip ir viskam reikia pasiryžimo ir šiek tiek drąsos. Mes negalime žinoti, ar jūs pamėgsite šį sportą. Nepabandę, jūs taip pat negali to žinoti. Tad rekomenduojame pamėginti. Galbūt tai bus jūsų seniai puoselėtos svajonės išsipildymas.

jok.lt informacija

(straipsnyje panaudotos Almos ir Aivaro nuotraukos iš www.paradoksas.lt)


( 291 bals. )

 
Komentarai (19)
1 Neblogai
Raminta (svečias)
Antradienis, 12 Gegužė 2009 17:44
Neblogas straipsniukas. Nieko naujo, bet niekad nejojusiems pades susidaryti sioki toki vaizda ir gal ka paskatins pameginti...
2 ddsd
kamile (svečias)
Sekmadienis, 10 Sausis 2010 16:29
Esu jodinejusi 'Petešoje' labai patiko, nes galėjau pati vadelioti. O apie šį straipsniuką galiu pasakyti štai ką : niekad nejojusiems tikrai padės šis straipsniukas. :)
3 .
Bernarda
Pirmadienis, 25 Sausis 2010 15:58
jodinėjau marijampolės zirgyne horsina, manau marijampoliecius tikrai paskatins sis straipsnis isbandyti gera uzsemima.
4 Svajone
Viktorija (svečias)
Trečiadienis, 03 Kovas 2010 00:29
Va va, man mama neleido vaikystej lankyti zirgyno, nes sake, kad mano stuburui pakenks ir kojos bus kreivos. Viena diena nuejau paslapciu i Belmonto zirgyna, tai nors ir nedaug pajojau rateliu, bet taip ir liko mano svajonese tas pirmas kartas :) Po to, kai mama suzinojo, ojojoj buvo... Dabar man jau 29 metai, ir perskaicius sita straipsni, net pajutau ta gryna ora ir laisve. Reikia butinai igyvendinti savo svajone!!!
5 Nuostabi svetaine!
Inga (svečias)
Penktadienis, 19 Rugpjūtis 2011 13:01
Labai saunus straipsnis! Tikra tiesa...zirgai sukelia tikrai labai geras emocijas...As dievinu juos!Tik gaila, joti teko vos viena karta, bet pasinaudojus sios svetaines informacija labai tikiuosi kad pavyks pajodineti ir pabendrauti su zirgais dazniau! Didziulis ACIU Jums uz informacija! Labai gera svetaine!
6 nuostabu
Monika (svečias)
Ketvirtadienis, 03 Lapkritis 2011 16:03
Labai fainas straipsniukas as tai labai norejau su susessere zirgo va viena diena mama pasake kad man senelis nupirko sportiny zirga buvau labai laiminga nors joju tik kai kada bet jau pramokau joti su savo zirgu labai smagu joti
Sis straipsnis pades niekad nejojusiems suzinoti apie zirgus ta va tiek
7 Oho...
Neringa (svečias)
Penktadienis, 04 Lapkritis 2011 17:06
Man šis straipsnis labai patiko net ašarėlė ištryško... Labai patiko. Ištikrūjų labai gražiai aprašyta. Labai ačiū tiems, kurie šį straipsnelį parašė. Dėkoju!!!
8 zygiai zemaitukais
KOBALTAS (svečias)
Šeštadienis, 17 Gruodis 2011 21:17
TURBUT GERIAUSIA BUTU JOTI SU ZIRGAIS ,KURIAIS BUVO JOJAMA PRIE JUODOSIOS JUROS...KAS ZINOTE KAIP RASTI ORGANIZATORIUS?
9 mano svajone
austeja (svečias)
Pirmadienis, 09 Sausis 2012 11:23
dabar man yra 15 metu as nuo 5 metu turejau svajone buti zirgu lenktyniu cempione tureti kambaryje medaliu.mamai sakiau jinai man viska leisdavao eiti i zirgyna, nors nei karto nenuveze.as ja vis ar turiu norosia sia svajone.mama man joti leidzia daugiau negu tetis, nes pas mus gimineje yra buve baisiu nutikinu su zirgais pvz.susilauze stubura,spyre kanopa.tai mano tevai suapejojo del sio sporto.bet as sios svajones vis dar nebaigiau svajoti...
10 Tobulybė...
Milda (svečias)
Šeštadienis, 14 Sausis 2012 17:35
Visada svajoju jodinėti, bet, kaip ir tikriausia dauguma, bijau. Taip, vaikystėje visada jodinėdavau kaime ant senelio arklių, bet dabar, kai man pačiai 24 atsirado baimė sėsti ant arklio, o ką jau kalbėti apie tikrą žirgą...
Taip, neslėpsiu, visada žaviuos jodinėjančiais, pati svajoju kadanors užsėsti ant Arabų veislės žirgo ir pasileist į tą tobulą kelionę, bet vis kankina vienas klausimas: kaip nugalėti baimę?
Brangieji, jei kas galite duoti šiuo klausimu patarimų, būkite geri, parašykit el. paštu moonrealita@gmail.com
11 uZKABINO
sigita (svečias)
Penktadienis, 10 Vasaris 2012 09:08
PRIKELE DAUG PRISIMINIMU IS PRAEITIES...
12 luka
luka (svečias)
Ketvirtadienis, 17 Gegužė 2012 13:40
ar pamokos vyks su mokytoju ar vieniems patiems reikes jodineti ?
13 apie...
Zirgu myletoja (svečias)
Pirmadienis, 11 Birželis 2012 15:49
Labai geras straipsnis. Niekada nejojusiems padetu susikurti vaizda... :) esu su zirgu apejusi viena rata.. bet paciai valdyti zirgo dar neteko... noreciau pabandyt... dfabar kai esu Vilniuje manau mano noras issipildis... paciai pajodineti zirgu... jauciu rysi jiems mano gimineje beveik niekas nemyli zirgu.. kai kas is seimos man vis sako kad as kazkuo issiskyriuo pomegiais... Varenoje, ten kur as gyvenu yra zirgynas, bet ten nemanau kad leidzia jodineti... daznai ten nueinu ir linksmai praleidziu laika kalbindama zirgus, glostydama juos... zodziu zirgai- nuostabus padarai :)))
14 Laisvalaikis su žirgais
Hilda
Ketvirtadienis, 28 Birželis 2012 19:50
o ar galima pas jus pajodineti su 6 metu vaiku? mano dkrele labai noretu...
15 As jau lankau!
Liudas (svečias)
Antradienis, 09 Spalis 2012 20:17
Kaip jau sakiau as jau lankau zirgyna, drevernoje, kur netoli yra marios i kurias vasaros dienomis as su savo grupiokais nujojiame ir ten pasimaudome (su zirgais)
16 Issipildziusi svajone
Gabriele (svečias)
Antradienis, 01 Sausis 2013 15:14
As jau nuo 2 metu svajojau tureti arkli dabar man 11 metu ir pagaliau mano svajone ispildyta turiu savo arkli.
17 :)
As (svečias)
Pirmadienis, 25 Kovas 2013 16:08
As visada svajoju tureti zirga ir su juo skrieti kiek tik kojos nesa. bet turbut mano svajone nebus ispildyta... Dziaugiuosi truputi pavydziu kurie turi savo zirga. O as turiu tik balna ir medini arkli be galvos lauke. O kad issaustu diena mano svajonei issipildyti...
18 zirgai
nk (svečias)
Ketvirtadienis, 04 Balandis 2013 11:58
nenoriu gadinti graziu minciu , bet tik zirgynuose , kai atvaziuoji pajodineti buna sriejimas laukais . kai turi nuosava zirga ir ispiria ir ikanda , krenti daugybe kartu . negana to reikia pasirupinti , kad zirgas turetu reikiama inventoriu , geras arklides , pievas , levadas ir k.t. o beje ir ligos uzklumpa zirga . sunku buna , bet kai viska istveri (jei pavyksta , nes labai sunku ) tada tai ir prasideda laimejimai varzybose , skriejimas laukais , begalinis zirgo paklusnumas ir pasitikejimas vienu tavimi ...
19 !!!!
poniai (svečias)
Pirmadienis, 06 Birželis 2016 09:34
ziaurei noriu nuosavo poniuko net turiu ziaurei daug vietos prie misko bet mama neleidzia

Komentuoti

Jūsų vardas:
Anraštė:
Komentaras:
Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

7 svečiai (-ias, -ių)
KontaktaiJūsų pasiūlymai / BendradarbiavimasAutorinės teisės ir atsakomybėPagalba